شرکت SKF ‏بزرگترین‎ ‎رولبرینگ بشکه ای آب بند خود را ساخت

کارخانه گوتنبرگ  SKF بزرگترین رولبرینگ بشکه ای آب بند خود را تولید کرده است. این رولبرینگ با شماره فنی SRB 241/900 50، پنجاه درصد بزرگتر و سه برابر سنگین تر از بزرگترین رولبرینگ قبلی SKF است که به مشتری پرویی خود رساند.‏

گوتنبرگ ، سوئد ، ۴ اکتبر ۲۰۱۷: مقصد این رولبیرینگ یک معدن مس بزرگ در پرو است ، این رولر آب بند شده ، سه تن معادل استاندارد نسخه  SKF بدون آب بند با قطر داخلی (سوراخ) ۹۰۰ میلی متر ، قطر بیرونی ۱۴۲۰ میلیمتر و عرض ۵۱۵ میلی متر است.

آب بند خود شامل یک ورق فولادی با یک قالب رویی لاستیکی با مشخصات و پروفیل مشابه با آب بند های رولبرینگ کرویSKF موجود  حال حاضراستفاده می‌ شود.

این رولبرینگ مشتری  پرویی SKF به یک شفت افقی متصل می شود و در شرایط بسیار گرد و خاکی در محیطی بیابانی که عملیات سنگ زنی انجام می شود و خطر آلودگی دارد کار میکند.

این رولر  با بارگذاری بسیار بالا (۲-۳ C/P) با بار ضربه ای مکرر؛ بارهای عمدتا شعاعی ، در محیطی با سطح بالای آلودگی کار میکند ، که خطر قابل توجهی از شکست زودهنگام را ایجاد می کند. هدف از ساختن سفارشی آب بند ، کاهش دادن حداقل دو برابری دوره ی سرویس بیرینگ با کاهش قابل توجه خطر آلودگی در این کاربرد است.

این شکستن رکورد SRB آّب بند شده توسط یک تیم تحت هدایت دانیل اورتگا (مدیر پروژه ، توسعه کسب و کار) در یک برنامه  فشرده شش ماهه طراحی و ساخته شد.

عملکرد واقعی آب بند برای این اندازه SRB به سرویس تایید شده توسط مشتری برمیگردد ، اما طراحی مشابه آب بندی که در اندازه های کوچکتر SRB استفاده می شود ، عمر مفید سرویس را حداقل دوبرابر نسبت به بیرینگ غیر آب بند افزایش می دهد.

همچنین SKF توانسته است با استفاده ازتکنولوژی سه بلوک محفظه ای (Three-barrier) بیرینگ برای حفاظت از داخل محفظه (حوضینگ) های آب بند که حاوی روغن گریس است ، دوره سرویسی ۳ تا ۵ برابر بیشتر از یک بیرینگ غیر آب بند داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *